Přejít na obsah


Adopce na dálku

31. 01. 2008 | Václav Němec | Žádný komentář | Kategorie: Ze života |


Na začátku roku 2007 jsem společně sestudentskou křesťanskou skupinkou Plzeň rozhodl začít podporovat ugandského chlapečka Alexe Ssaliho, který ne vlastní vinou přišel o rodiče, žije s babičkou a chce studovat, jenom na to neměl finanční prostředky. Celý projekt je zajišťován programem Adopce na dálku pod Arcidiecézní charitou Praha.

Pak vzal dítě, postavil je doprostřed nich a řekl jim: “Kdo přijme jedno z takových dětí v mém jménu, přijímá mne; a kdo mne přijme, nepřijímá mne, ale toho, který mě poslal.”
(Marek 9:36-37)

Alex je snaživý, do školy chodí rád, má dobré známky a doma pomáhá babičce. Jednou by chtěl být učitelem, zvyšovat tak vzdělanostní úroveň místních lidí a tím zlepšovat neutěšenou situaci, která v Ugandě zvlášť po rozšíření nemoci AIDS nastala. S Alexem si pravidelně dopisuji, jednou za rok přichází také kopie vysvědčení a zpráva sociální pracovnice. Alexovy fotky jak během let roste, budete moci vidět níže. Děkuji i za Vaše přímluvné modlitby, aby Alex našel a držel se cesty, kterou pro něj Pán připravil.