Přejít na obsah


Zamyšlení

Zde se můžete dočíst pár článků o tom, čím se zabývám ve chvílích určených k zamyšlení.

Jak sledovat TV

21. 06. 2010 | Václav Němec

Americké děti podle studie, kterou provedla organizace KFF, sledují televizi podle věku – dvě třetiny batolat dvě hodiny denně, děti předškolního věku v průměru dvě hodiny denně a děti školou povinné v průměru čtyři hodiny denně. Jedna třetina domácností má televizi zapnutou po celou dobu, kdy je některý z jejich členů přítomen v domě. Nemyslím, že v českých domácnostech je tomu jinak a nemyslím, že je to takto správně. Na druhou stranu nejsem ani zastáncem názoru, že televizní přístroj do domácnosti vůbec nepatří.

Zkoušel jsem tedy hledat radu na internetu – jakým způsobem sledovat televizi?

zobrazit celý článek »

Přístup k problémům

15. 02. 2008 | Václav Němec

Současná doba nás vede k jedinému způsobu, jak přistupovat k našim problémům a obecně k tomu, co se nám děje. Většina lidí se totiž zvláště v případě negativních událostí v našem okolí – nebo v našem životě přímo – začne litovat, zatvrdí se, soustředí se na to negativní a tím se nechává ovlivnit. To však v žádném případě není biblický ani křesťanský přístup k věci.

Již zpočátku je třeba říci, že my si většinou nevybíráme, co se nám stane; na druhou stranu vždy máme tu volbu, jak na danou událost zareagovat. Zde by se měl projevit křesťanský přístup.

zobrazit celý článek »

Čas

2. 12. 2007 | Václav Němec

Jak se díváme na čas? Jak jej plánujeme? Trávíme jej s Pánem a pro Pána? Několik zamyšlení k tomuto tématu z pohledu křesťana.

zobrazit celý článek »